ÖNERİ

Evde Bakım Üzerine: Gül Suyu, Yumurta Maskesi, Doğum Kontrol Haplı Şampuan

02/01/2013
Evde Bakım Üzerine: Gül Suyu, Yumurta Maskesi, Doğum Kontrol Haplı Şampuan

Öyle çok bakımlı, süslü birisi hiç olmamakla birlikte, cilt sağlığına oldukça önem verip, sık sık konuyla ilgili kaynaklar okur, kendimce de bir takım uygulamalar yapmaya dikkat ederim.

Son zamanlardaki keşiflerimden bir tanesi gül suyu oldu. Pek çok kişiden, tonik yerine gül suyu kullandıklarına ve çook memnun olduklarına dair yorumlar alırdım, fakat hiç denememiştim geçtiğimiz haftaya kadar (belki de gülsuyu kokusu biraz antipatik geldiğindendi, emin değilim). Niye bugüne kadar beklemişim bilmiyorum! Gercekten müthiş birşey, kutusunda yazdığı gibi ‘ferahlatıcılığını anında hissediyorsunuz ve tonikten çok daha temizmiş hissi bırakıyor. Gayet de hafif ve güzel kokuyor, beni yanılttı ve buradan da kalbimi çaldı. Nivea gibi orta sınıf güzellik ürünlerinin fiyatına bile kıyasladığımızda, üçte biri fiyatına satılıyor olması da cabası. Ben yeni toniğimi buldum anlayacağınız.

Sırada, bugün itibariyle ilk denemesini yaptığım saç bakım kürüm var. Kalın telli, gür ve kıvırcık bir saç yapısından incecik telli ve düz sac yapısına geçiş yaptığımdan beri saçlarıma daha iyi bakma ihtiyacına kapıldım sanırım. Bu sebepledir ki, önceden saçlarıma yaptığım nankörlüğün üzerine su anda saç bakımları yapmak çok zoruma gidiyor. Gelin görün ki, saçlar ne kadar sağlıklı olsa da, fazladan alaka göstermek can yakmaz. Bolca protein, besleyici yağlar ve nemlendirici malzemelerin hepsinin bir arada uygulandığı, 1 yumurta, 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 çay kaşığı baldan olusan karışım çok başarılı olmaya aday benim gözümde. Her hafta bir kez yapmayı ve gözlemlemeyi kafama koydum. 4 hafta sonunda degisiklik göreceğimi umuyorum. O zaman yeniden bildireceğim.

Son olaraksa, yine saç bakımıyla ilgili kulağa inanılmaz saçma gelen ama tecrübeyle sabit olarak (kendim denedim) sonuçları görülmüş bir yönteme kısaca değineyim. Saçlarım döküldükçe şikayet etmem sebebiyle, annem bir gün bir yerde bu bilgiye denk geliyor ve bana söylüyor. Olay şu: Şampuanınızın şişesine, 4-5 adet doğum kontrol hapını eziyor ve atıyorsunuz. Bir güzel karıştırdıktan sonra, saçlarınızı normal yıkıyorsunuz. Bunun en doğru yöntemi nedir bilemem, ama ben haftada 2 defadan fazla bu şampuanla yıkamadım (yıkarken de kafamı eğip yıkadım, n’olur n’olmaz diyerek :D). Birkaç ay böyle kullandıktan sonra, hiçbir etkisi olacağını düşünmesem de, dünya kadar yeni saçım çıktı ve hayrete düştüm. Bunun bilimsel açıklaması muhakkak yapılabilir, ama ben kendimce şu kadar söylemekle yetinebilirim: doğum kontrol hapının içindeki hormon takviyeleri, saçların çıkmasını tetikliyor gibi görünüyor.

You Might Also Like